Kontinuita prevádzky: Skutočné meradlo kybernetickej bezpečnosti

Kybernetická bezpečnosť je viac ako len zastavenie hrozieb. Je to partnerstvo medzi dodávateľmi kybernetickej bezpečnosti a ich zákazníkmi, ktoré má zabezpečiť neprerušenú kontinuitu podnikania. Keď dôjde k narušeniu, schopnosť podniku bezpečne dodávať tovar a služby sa zastaví.

Podobne, ak samotný dodávateľ kybernetickej bezpečnosti spôsobí rozsiahly výpadok IT, môže to byť pre podnik rovnako škodlivé. Keď riešenia kybernetickej bezpečnosti narušia vašu prevádzku, zlyhávajú vo svojom základnom účele tým, že podkopávajú stabilitu, ktorú majú udržiavať.

V spoločnosti BlackBerry sme presvedčení, že optimalizácia pre kontinuitu prevádzky je neoddiskutovateľná. Naše riešenia Cylance® sú navrhnuté tak, aby chránili vašu organizáciu bez toho, aby spôsobovali narušenia, pretože vieme, že udržanie chodu vášho podniku je – prečo – sa snažíte o jeho bezpečnosť.

Jadro vs. užívateľský priestor: Prečo na tom záleží?

Pochopenie rozdielu medzi jadrom a používateľským priestorom nie je len kľúčové, ale aj posilňujúce. Poskytne vám vedomosti na vyhodnotenie bezpečnosti a spoľahlivosti riešení zabezpečenia koncových bodov, vďaka čomu sa stanete informovaným rozhodovateľom v rámci stratégie kybernetickej bezpečnosti vašej organizácie. 

Jadro je jadrom operačného systému, ktoré spravuje kritické hardvérové zdroje, ako sú procesor, pamäť a vstupno-výstupné operácie. Zatiaľ čo väčšina aplikácií beží v užívateľskom priestore, čo obmedzuje ich oprávnenia a izoluje zlyhania, bezpečnostné nástroje často potrebujú prístup do jadra, aby mohli účinne monitorovať a kontrolovať správanie systému.

Tento hlboký prehľad umožňuje bezpečnostným aplikáciám zabrániť škodlivým akciám skôr, ako sa vyskytnú, ale prináša aj riziká; akékoľvek zlyhanie na úrovni jadra môže mať za následok úplný pád systému (napr. modrá obrazovka smrti).

Nástroje Cylance (link) rozumne využívajú jadrový aj užívateľský priestor. Kým jadro pripájame na potrebný prehľad a vynucovanie, väčšinu našich bezpečnostných analýz a procesov udržiavame v užívateľskom priestore, kde je riziko katastrofického zlyhania v dôsledku aktualizácií detekčnej logiky eliminované alebo minimalizované.

Bezpečnosť riadená umelou inteligenciou: Menej rizika, lepšie výsledky

V spoločnosti BlackBerry je náš prístup založený na umelej inteligencii bezkonkurenčný, čo dokazujú početné nezávislé správy spoločnosti Tolly Group. Naše pokročilé prediktívne modely nám umožňujú proaktívne predchádzať hrozbám, čím znižujú potrebu neustálych aktualizácií a minimalizujú riziká spojené s častými zmenami. To vedie k špičkovému zabezpečeniu s minimálnym rizikom.

Riešenia spoločnosti BlackBerry, ktoré sú založené na našej pokročilej umelej inteligencii Cylance®, poskytujú robustnú a spoľahlivú ochranu, ktorá minimalizuje riziko a zabezpečuje, aby vaše podnikanie zostalo funkčné a bezpečné.

Pre viac informácií (Zdroj): https://lnk.sk/qspw

Podujatia

Ďalšie novinky

Check Point získal post lídra v Zero Trust stratégie Miercom za rok 2024

Zero Trust architektúra predstavuje základný krok pre organizácie, ktoré chcú efektívne chrániť svoje digitálne aktíva a minimalizovať riziká. Prijatie robustných riešení, ako…

Radware sa stal líder v SPARK Matrix pre WAF

S rastúcou zložitosťou webových aplikácií a API sa zvyšuje potreba robustných bezpečnostných opatrení. Radware rieši tieto výzvy integráciou pokročilých technológií, ako sú…

Rapid7 uvádza na trh AI-riešenie Command Platform pre komplexné riadenie hrozieb

prelomové pokročilé riešenie Command Platform. Jednotná platforma, ktorá umožňuje organizáciám integrovať kľúčové bezpečnostné údaje a poskytuje komplexný pohľad na zraniteľnosti, hrozby a…