Popis:
AddNet je unikátny DDI/NAC nástroj pre radové zvýšenie efektivity správy IP adresného priestoru a riadenia bezpečnosti prístupu v rozsiahlych sieťach. Je to docielené integráciou systému správy IP adresného priestoru, základných sieťových služieb (DHCP, DNS), L2 monitoringu, riadenie prístupu do siete (NAC) a pokročilé komunikácie s aktívnymi prvkami siete.
Vďaka využitiu pôvodných Novicom technológií (gridové platformy SGP, komunikačného protokolu SDP a FireBox appliancií) je AddNet pripravený pre flexibilné nasadenie v rozsiahlych a distribuovaných sieťach. Technický návrh AddNetu umožňuje zaistiť kontinuitu základných sieťových služieb (L2 monitoring/DDI/NAC) vo vzdialených lokalitách i v prípade prerušenia sieťového spojenia do centrálnej lokality.
Sieťová správa nebola nikdy jednoduchšia!
AddNet podporuje jednotné rozhranie pre správu IPAM s L2 monitoringem, DDI i NAC. V praxi tak operátori ušetria veľa času pri správe zariadenia, oproti bežnej správe, kedy tieto činnosti znamenajú operácie robené vo viacerych rôznych systémoch. V AddNetu pridanie nového zariadenia do siete znamená prácu na 20 sekúnd!
Integrovaný L2 monitor upozorní na nové/neznáme zariadenie v sieti, jednoznačne určí miesto jeho v sieti a prípadne taktiež jeho fyzickú lokalitu. Správca môže následne na jednej obrazovke vybrať všetky potrebné informácie, ktoré mu AddNet ponúka a tie doplniť o potrebné unikátne informácie. Na jednej obrazovke tak zadá alebo vyberie a následne potvrdí informácie o adresnom plánovaní vybranej siete, doby platnosti, začlenení do kritické infraštruktúry, špecifických DHCP volieb, DNS meno apod. Po potvrdení záznamu dôjde k okamžitej distribúcii informácii do celej AddNet infraštruktúry a updatu všetkých kľúčových subsystému AddNetu (IPAM, DHCP, DNS, RADIUS).
AddNet pokrýva nasledujúce oblasti:
- Výkonný L2 monitoring je real-time nástroj pre monitorovanie výskytu zariadenia v sieti
- Kompletný DDI (DHCP/DNS/IPAM) spoľahlivé základné sieťové služby a ich jednoduché ovládanie vďaka integrovanému IPAM nástroju.
- Integrovaný NAC (riadenie prístupu do siete) výhodou je nezávislosť na type výrobcu infraštruktúry. NAC funkcionalitu je možné zaistiť aj vo vzdialenej lokalite, ktorá nemá spojenie s centrálou.
- Podpora krízového plánovania v prípade bezpečnostného incidentu je možné jedným klikom aktivovať krízový set, ktorý zaistí okamžité odpojenie všetkých zariadení zo siete (aj takých, ktoré nie sú definované v krízovom sete)
- Sieťová správa a riadenie prístupu pre BYOD a mobilné zariadenie je samoobslužná zóna, kde je možné pridávať pohodlne nové zariadenia do siete a vytvárať recepčné zóny.
- Pokročilá komunikácia s aktívnymi prvkami je schopná monitorovať port utilizácie a určiť porty aktívnych prvkov, ktoré nie sú využívané
- Prehľadový Dashboard najdôležitejšie informácie o sieti a ich využitie na jednom mieste
- Detailný reporting prináša rozsiahle možnosti pri získavaní detailných informácií o zariadení, napríklad pri riešení bezpečnostných incidentov
- Porkočilá sieťová politika kam patrí aj mikrosegmencia, práca s trusted zariadeniami a trusted pooly, či nastavenie časových úsekov
- Aktívny SOC je možné zaistiť okamžitý incident response formou izolácie alebo odpojení závadných zariadení operátorom SOCu a to bez vyžiadania súčinnosti od lokálneho správcu siete.
- Integrácia pomáha zefektívniť sieťovú správu a zaistiť rýchly incident response.
- Alert Centrum účelom ktorého je zjednodušiť administratívu spojenú s vyšetrovaním alertov.