Riešenia

load-balancing

Load balancing (vyvažovanie záťaže) je v sieťových riešeniach technika, ktorá rozmiestňuje záťaž medzi dvoma a viacerými počítačmi, sieťovými pripojeniami, procesormi, pevnými diskami alebo inými zdrojmi. Cieľom je dosiahnuť optimálne využitie zdrojov, maximalizovanie priepustnosti, minimalizovanie času odozvy a predídenie preťaženia.

Využívanie viacerých komponentov s load balancing namiesto jedného komponentu, môže zvýšiť spoľahlivosť pomocou redundancie. Servis Load Balancing je zvyčajne zabezpečený dedikovaným hardvérovým zariadením (ako viacvrstvový switch alebo DNS server).

Pre internetové servisy je load balancing zvyčajne program, ktorý počúva na porte, na ktorý sa pripojí externý klient. Následne prepošle na jeden z koncových serverov a zvyčajne odpovie load balanceru. Toto povoľuje odpovedať klientovi bez toho, aby vedel o delení záťaže. Taktiež predchádza tomu, aby klienti priamo pristupovali na koncové servery.

Niektoré load balancere poskytujú funkciu, ktorá vykoná určitú operáciu ak sú všetky koncové servery nedostupné. Môže to zahrňovať preposielanie požiadaviek na záložný load  balancer alebo zobrazovať poruchovú hlášku.

Prídavné funkcie

  • Garantovaná dostupnosť aplikácií za akýchkoľvek okolností – s aplikáčným vedomím a možnosťou presmerovania prevádzky
  • Multi-site load balancing globálneho server riešenia - pre zabezpečenie kontinuity prevádzky a obnovenie po havárii
  • Rýchlejšie doby odozvy webových aplikácií
  • Cenovo dostupné, vstavané virtualizácie
  • Vstavaná aplikačná a sieťová bezpečnosť

Riešenia ponúkajú výrobcovia:

Ďalšie riešenia

traps

Systém Traps™ sa zameriava na kľúčové techniky zneužívania zraniteľností pri pokročilých kybernetických útokoch. Traps neutralizuje tieto techniky tým, že preruší sekvenciu využívanú útočníkmi a zablokuje ju pri prvom pokuse o jej použitie.

Čítaj viac

SIEM a SOAR

Špecializované riešenie, ktoré umožňuje zhromažďovať, korelovať a analyzovať udalosti zo všetkých možných vrstiev IT infraštruktúry a mnohých zariadení, nazývame SIEM (Security Incident and Event Management). Vďaka tomuto nástroju získate centrálny prehľad o celej podnikovej infraštruktúre prostredníctvom monitorovania prebiehajúcich udalostí, zhromažďovania konkrétnych informácií zo všetkých prvkov infraštruktúry na všetkých úrovniach (operačný systém, aplikácie, databázy, sieťové prvky) a ich následného vyhodnocovania.

Čítaj viac

incapsula

Incapsula je cloudová aplikačná služba na ochranu webových stránok a zvyšovanie ich výkonu. Zároveň pomáha zvyšovať spokojnosť koncových používateľov a chrániť webové aplikácie a ich dáta pred útokmi.

Čítaj viac

email-security

Moderné škodlivé programy, čiže malware, vrátane vírusov, červov, trojanov a spyware, sa stále dosť často prenášajú práve e-mailom.

Čítaj viac